Jeżeli naprawdę chcesz się czegoś dowiedzieć o człowieku, zadaj mu jedno pytanie: jaka jest Twoja ulubiona książka?

poniedziałek, 17 września 2018

Powakacyjnie, życiowo

Foto: arch. pryw.
Pewnego wrześniowego poranka, idąc rano do pracy, wyobraziłam sobie spotkanie z dawno nie widzianą osobą. Kimś, kogo znam: – Jak było na wakacjach?
– Aaa, no szybko zleciało… I znów, trzeba do pracy – tak brzmiał scenariusz, który automatycznie wyświetlił się w mojej głowie. Narzekactwo, w istocie zakleszczające w bezradności.
Zaraz jednak, do głowy przyszła inna myśl:
– Było super!

Czujecie różnicę?

-----
Ten krótki tekst jest dla mnie dobrym pretekstem, by oznajmić, że blog się będzie zmieniał. Jeszcze nie wiem jak. Proces decyzyjny w moim przypadku trwa zwykle długo. W tempie, takim – powiedziałabym: slow. Na które jednak jest we mnie zgoda.
Stare książki, choć - jak ktoś powiedział: pasujące do mnie, i choć bliskie memu codziennemu życiu – bo związane z pracą, to już nie moja skóra. W dodatku... to beżowe tło, za ciężkie. Czuję to.
Lubię długie, wyważone teksty. I lubię nad nimi pracować. Ale muszę tu wpuścić nieco powietrza. Czasami w głowie mam zbyt dużo, a obok toczy się życie.
Pozostanę wdzięczna tym, którzy „mnie” czytają, a którzy zechcą się ze mną podzielić uwagami, pomysłami czy inspiracjami – odnośnie mojego bloga.
Cóż, a statek odpłynął.

Kontaktujcie się ze mną na adres:
mstopa7@gmail.com
albo bezpośrednio pod tekstem, za pomocą formularza: Komentarze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie teksty na tym blogu – o ile nie jest podpisane inaczej – są mojego autorstwa. Jeśli chcesz wykorzystać tekst lub jego fragment, skontaktuj się ze mną.